Zniesienie lordozy w odcnku szyjnym?

Zniesienie fizjologiczne lordozy w odcinku szyjnym oraz tyłozgięcie na poziomie C4-C7. Zniesienie fizjologiczne lordozy w odcinku L-S. Co to oznacza? Czy skutkiem tego może być tik nerwowy... często mrugam okiem, aż podnosi mi się policzek.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionym badaniu rtg odcinka szyjnego i lędźwiowego, jest opisanie zniesienie fizjologicznej lordozy - oznacza, to iż krzywizny kręgosłupa są zmienione - tam gdzie powinno być wybrzuszenie, jest prosty przebieg. Zmiany takie predysponują do powstawania zmian zwyrodnieniowych poprzez zmianę rozkładu obciążeń, co skutkuje najczęściej zespołami bólowymi w obrębie kręgosłupa. W przypadku jeżeli jest podejrzenie dyskopatii i objawy w badaniu neurologicznym potwierdzające to rozpoznanie, warto wykonać RM danego odcinka kręgosłupa.

Opisane zmiany nie skutkują opisywanymi dolegliwościami - w obrębie zrywań mięśniowych w okolicy mm. okrężnego oka. Takie zaburzenie najczęściej jest spowodowane niedoborem potasu i magnezu, dlatego proponuję zakup dostępnego w aptece bez recepty preparatu z tymi pierwiastkami, np. Aspargan. W przypadku nasilenia się dolegliwości lub pojawienia się podobnych zrywań w innej lokalizacji, proponuję kontakt z lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam!