Co oznacza wynik badania i zniesienie lordozy szyjnej?
witam. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza opis ze zdjęcia RTG kręgów szyjnych : zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z załamaniem osi kręgosłupa na poziomie C4/C5

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Lordoza jest naturalną krzywizną, jej zniesienie oznacza nieprawidłowe wyprostowanie kręgosłupa. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!