Zniesiona lordoza lędźwiowa i naczyniak

czy z tym juz trzeba isc na operacje lordoza lędźwiowa zniesiona. naczyniak w trzonie l1 , Zmiany zwyrodnieniowe typu modic II w l4 i l5 , po za tym wysokość trzonów zachowana a ich intensywność sygnału w normie Krazki m-k l4/l5 obniżony , pozostałe o zachowanej wysokości i prawidłowym sygnale.

Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Generalną zasadą jest leczenie pacjenta a nie wyników jego badań.
Np: tryb postępowania z naczyniakiem trzonu zależny jest od jego wielkości i lokalizacji.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Specjalista na podstawie wywiadu, badania klinicznego i wykonanych badań może zlecić rozszerzenie diagnostyki lub odpowiednie leczenie i rehabilitację.