Wygładzenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej
24 lata, pracujacy w odlewni stali, cierpiacy na ostry ból kregosłupa. Wynik TK L5-S1 uogólnione UPW krazka miedzykregowego z tylna centralna lateralizujaca na strone prawa przepuklina jądra miażdzystego, schodzaca nieco ku dołowi, ze stenozą woorka oponowego do ok 5 mm, w kontakcie z korzeniem nerwu S1 po prawej stronie. Wygladzenie Fizjologicznej Lordozy Ledzwiowej. Guzki Schmorla plytek granicznych trzonow kregow TH12-L4 Co mi jest? Jak to sie leczy? ile trwa leczenie i jak dlugo bede na L4?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Opis wskazuje na dyskopatię. Leczenie może być zachowawcze lub operacyjne. Sugeruję wizytę u ortopedy. Po zbadaniu będzie można określić dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.
Badanie TK jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.