Żółciowe zapalenie żołądka z nadżerkami krwotocznymi

Witam , od 2lat cierpie na żółciowe zapalenie zoaldka z nadrzerkami krwotocznymi, po ph metri okazalo sie ze mammzasadowe srodowisko i mam rowniez na zaparcia mimo diety wszystko na parze,mimo ledzenia brak poprawy . Lekarz zapisal mi sulpiryd 1x100 , czy to parwda ze sulpiryd zaśluzowuje żoladek co pozwala na wygojenie nadrzerek ? Na ulotce raczej jest podane inne dzialanie.

Witam. Na ulotkach już od jakiegoś czasu nie a wspomnianego ochronnego wpływu sulpirydu na żołądek, jednak Pani lekarz ma rację. Sulpiryd poprawia wydzielanie śluzu w błonie śluzowej żołądka oraz dwunastnicy i ma działanie przeciwwymiotne przez wzgląd na receptory, które blokuje.