Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zoloft a narkotyki i alkohol

Witam. Robię imprezę sylwestrową dla znajomych. Na pewno będzie alkohol, spodziewam się też, że znajomi przyniosą amfetaminę. Ale na tej imprezie będzie też moja kuzynka - jedyna nieletnia w tym towarzystwie, 16 latka. Znając ją nie będzie chciała zrezygnować z używek, tylko że ona bierze takie tabletki Zoloft - 1 tabletka dziennie i nie wiem jak to by się miało do sytuacji. Czy przy tych lekach mogła by wypić kilka kieliszków, albo np. dwa piwa ? I jak z amfetaminą ? Jakie jest zagrożenie ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków bez recepy

Polacy przyjmują mnóstwo leków bez recepty. Czy jest to dobre i bezpieczne? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią specjalisty na temat stosowania leków bez recepty.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, pomimo, iż nie zarejestrowano interakcji Zoloftu z alkoholem nie zaleca się spożywania alkoholu podczas przyjmowania leku. Przyjęcie amfetaminy może spowodować niemożliwe do przewidzenia skutki, dlatego zdecydowanie odradzam, aby kuzynka miała kontakt z narkotykami.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy