Żółta wydzielina po operacji żylaków

WITAM -trzy tygodnie temu miałam operację żylaków prawej kończyny-striping,pod kolanem również usunieto mi zylak.Z rany pod kolanem od tygodnia wydobywa się zoltawy płyn,oklica jest bolesna choć nie jest ucieplona.Konsultowałam to z chirurgiem prowadzacym,ale nic konkretnego nie powiedział,podejrzewam uszkodzenie układu chłonnego-czy słusznie?-jakie są rokowania w takim przypadku?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, po takim zabiegu możliwe są różne powikłania i następstwa. Z Pani opisu nie jestem postawić jakiejkolwiek diagnozy - tym bardziej jak leczyć. Może to być : wyciek limfy - mało prawdopodobne, ale również miejscowa infekcja. Powinna Pani udać się jeszcze raz do lekarza prowadzącego - musi być jakieś rozwiązanie tego problemu.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Moim zdaniem niewielka infekcja w ranie, jak rana się oczyści przestanie sączyć. Zmieniać opatrunki na ranie: odkazić octeniseptem, maść jodynowa itp.