Żółta wydzielina po operacji żylaków

WITAM -trzy tygodnie temu miałam operację żylaków prawej kończyny-striping,pod kolanem również usunieto mi zylak.Z rany pod kolanem od tygodnia wydobywa się zoltawy płyn,oklica jest bolesna choć nie jest ucieplona.Konsultowałam to z chirurgiem prowadzacym,ale nic konkretnego nie powiedział,podejrzewam uszkodzenie układu chłonnego-czy słusznie?-jakie są rokowania w takim przypadku?
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani, po takim zabiegu możliwe są różne powikłania i następstwa. Z Pani opisu nie jestem postawić jakiejkolwiek diagnozy - tym bardziej jak leczyć. Może to być : wyciek limfy - mało prawdopodobne, ale również miejscowa infekcja. Powinna Pani udać się jeszcze raz do lekarza prowadzącego - musi być jakieś rozwiązanie tego problemu.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Moim zdaniem niewielka infekcja w ranie, jak rana się oczyści przestanie sączyć. Zmieniać opatrunki na ranie: odkazić octeniseptem, maść jodynowa itp.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy