Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żółta wydzielina z pochwy w 27 tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Aplikuję dopochwowo macmiror complex 500 ponieważ od początku ciąży walczę z infekcją. Podczas przyjmowania leku zauważyłam duże ilości wydzieliny z pochwy koloru żółtego, takiego jak lek. Czy to normalny skutek przyjmowania leku? Martwi mnie spora ilość tej wydzieliny. I jeszcze jedno pytanie. Czy powinnam zużyć wszystkie 12 globulek skoro lekarz przepisał mi opakowanie w którym jest taka ilość leku.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, poza substancją czynną globulki zawierają też substancję pomocnicze (które np. pozwalają na wytworzenie globulki) i to one mogą wywoływać opisywaną zmianę charakteru wydzieliny, ponieważ z reguły nie ulegają wchłanianiu i stąd ważna jest dokładna higiena intymna w okresie leczenia.
Jeżeli chodzi o ilość leku, to dawkowanie i czas trwania powinien ustalić lekarz prowadzący. Nie zawsze oznacza to konieczność przyjmowania leku do końca.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy