Żółta wydzielina z pochwy w 27 tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Aplikuję dopochwowo macmiror complex 500 ponieważ od początku ciąży walczę z infekcją. Podczas przyjmowania leku zauważyłam duże ilości wydzieliny z pochwy koloru żółtego, takiego jak lek. Czy to normalny skutek przyjmowania leku? Martwi mnie spora ilość tej wydzieliny. I jeszcze jedno pytanie. Czy powinnam zużyć wszystkie 12 globulek skoro lekarz przepisał mi opakowanie w którym jest taka ilość leku.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poza substancją czynną globulki zawierają też substancję pomocnicze (które np. pozwalają na wytworzenie globulki) i to one mogą wywoływać opisywaną zmianę charakteru wydzieliny, ponieważ z reguły nie ulegają wchłanianiu i stąd ważna jest dokładna higiena intymna w okresie leczenia.
Jeżeli chodzi o ilość leku, to dawkowanie i czas trwania powinien ustalić lekarz prowadzący. Nie zawsze oznacza to konieczność przyjmowania leku do końca.