Żółto-zielona wydzielina z piersi i wynik USG piersi

Od kilku miesięcy z jednej piersi przy uciśnięciu wycieka kropelka zółto-zielonakwego płynu, odczuwam ból z jednej strony tej piersi. Prolaktyna w normie, OB =8, Wyniki usg piersi : Piersi obustronnie bez zmian ogniskowych. Typ budowy gruczołowy. Patologicznie powiększonych węzłów chłonnych pachowych nie stwierdza się. Pani dr stwierdziła, że w miejscu bólu mam zagęszczenie gruczołu i stąd wynika ból. Zaleciła zrobić wymaz z wycieku. Czy po tym usg mogę wykluczyć całkowicie raka piersi?

Wyciek tej barwy nie budzi niepokoju onkologicznego. Wykonana diagnostyka jest w zasadzie wystarczajaca. Niektore osrodki wykonuja badanie galaktograficzne, ktore jest inwazyjne i nie zawsze daje nam wiecej informacji niż USG.
Zalecam regularne okresowe kontrole (np USG co 6-9mcy) ponieważ przyczyną może być brodawczak: lagodny guzek w przewodzie mlecznym.

Całkowicie nic nie da sie wykluczyć, ale opis Pani dolegliwości sugeruje stan tzw wydzielającego gruczołu, radzę nie prowokować wyciskaniem , nosic wygodne staniki, powinno ustąpic bez leczenia