Żółty płyn wydobywający się po przecięciu ropniaka odbytu

Witam. Jestem 3 dzien po operacji przeciecia ropniaka odbyty na zewnarz. Rana około 6 mm liniowa tuż nad odbytem. Praktycznie każdej nocy podczas snu wypływa ze mnie żółty płyn z odrobiną domieszki krwi. Mój chirurg niestety na chwile obecną nie jest dostępny, ale na starcie mówił że rana się drenuje. Czy po tylu dniach to normalne czy mam sie martwić? Po każdej nocy przemywam wodą i potem psikam octeniseptem, czynność powtarzam również po każdej defekacji. Czy nie przedawkuje octeniseptu?

Stosując octenisept 1-2 x dziennie nie przedawkuje Pan! Nie rozumiem jednak stwierdzenia , że mój chirurg jest niedostępny?! O ile się orientuje - to w W-wie jest trochę więcej niż jeden chirurg i jesli są problemy wystarczy udać się na SOR do najbliższego szpitala! A tak wogóle - to sprawa wygląda raczej na torbiel pilonidalną (Iwłosową) lub przetokę odbytu , a obie te choroby wymagają leczenia operacyjnego radykalnego , a nie rozcięcia ropnia - jest to jednak tylko moje gdybanie , gdyż nie badalem Pana , zż

Witam.
Wydaje się to normalnym procesem oczyszczania rany, tak jak powiedział Panu operator. Zabiegi pielęgnacyjne rany, które Pan wykonuje, są jak najbardziej prawidłowe. I proszę się nie obawiać o przedawkowanie Octeniseptu :-) Pozdrawiam i życzę zdrowia