Zrośnięcie się kości po złamaniu bokserskim

Jak sprawdzić czy kosc dobrze się zrosla?. Miałem tak zwane złamanie bokserskie.Wczoraj zdieli mi gips i przez 2 godz było wszystko dobrze.Problem zaczoł się pod wieczór ponieważ reka zaczela mnie bolec.Dzisiaj zobaczyłem ze kosc inaczej jest ulozona niż na sprawnej rece.Gdy przejezdzam po niej palcem to czuje jakby była wyżej ułozona i była na niej górka oraz schodzi w lewa strone.Co mogę z tym zrobić. Czy powinienem zgłosić się z tym do lekarze czy jest to normalne?

Zwykle po zdjęciu gipsu wykonuje się kontrolne badanie rtg. Jeśli są wątpliwości co do zrostu i ustawienia kości tym bardziej należy je wykonać (w tym okresie szczelina złamania jest jeszcze widoczna). Niewielkie przemieszczenie kości jest niestety dość częste po leczeniu gipsem ale nie powoduje to dużych problemów z funkcją ręki. Jeśli są wątpliwości to trzeba pokazać lekarzowi.