Zrosty opłucnowe oraz zgrubienia opłucnej przysercowo po stronie lewej
Prosze o interpretację zdjęcia RTG płuc: "Zrosty opłucnowe oraz zgrubienia opłucnej przysercowo po stronie lewej. Niejednolite zacienienia w środkowej cz. płuca lewego - prawdopodobnie zwłóknienia. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych" Czy jest powód do niepokoju? 15 lat temu przeszłam odmę samoistną. Leczenie zakończono torakotomią.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opisane zmiany najprawdopodobniej wynikają z wcześniejszej choroby płuc.
Pozdrawiam