Zrosty opłucnowe oraz zgrubienia opłucnej przysercowo po stronie lewej

Prosze o interpretację zdjęcia RTG płuc: "Zrosty opłucnowe oraz zgrubienia opłucnej przysercowo po stronie lewej. Niejednolite zacienienia w środkowej cz. płuca lewego - prawdopodobnie zwłóknienia. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych" Czy jest powód do niepokoju? 15 lat temu przeszłam odmę samoistną. Leczenie zakończono torakotomią.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisane zmiany najprawdopodobniej wynikają z wcześniejszej choroby płuc.
Pozdrawiam