Zruszenie pękniętej kości po nastawieniu

Czy peknieta kosc po nastawieniu moze uledz zruszeniu ? Czy wgl powinno sie nastawiac peknieta kosc a jak juz jest nastawiona to czym ja leczyc ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pęknięcie kości to stan, kiedy dochodzi do uszkodzenia struktury kości, aczkolwiek nie dochodzi do całkowitego przerwania jej ciągłości tak jak w złamaniu. Zmiany takie generalnie nie wymagają nastawienia.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pęknięcie kości najczęściej leczy się w unieruchomieniu. Niestety nie wiem co oznacza "zruszenie". Nie istnieje takie pojęcie. Proszę doprecyzować pytanie. Należy także opisać o uszkodzenie której kości Pan/Pani pyta, bo nie wszystkie leczy się w ten sam sposób.