Zwichnięcie kostki a brak pełnej ruchomości

3 miesiące temu najprawdopodobniej zwichnęłam kostkę do dzisiaj nie mam pełnej ruchomości tej kostki(szczególnie ruch w górę i na boki jest ograniczony)zawsze z rana jest sztywna i ciężko ją zginać a po pewnym czasie się rozrusza i jest w miarę dobrze, w dodatku fizjoterapeuta mówi że mam najprawdopodobniej wysuniętą kość skokową i wyczuł przy badaniu jaką kulkę pod kostką z zewnętrznej strony którą można przesuwać, mówi że nie wie co to jest. Wizytę u ortopedy mam niestety za 3 tygodnie

Po 3 miesiącach od urazu ruchomość powinna być dobra u tak młodej osoby. Należy poszerzyć diagnostykę o MRI i dalej kontynuować rehabilitację. Dalsze decyzje terapeutyczne w zależności od wyniku rezonansu. Wyczuwana kulka może być torbielą (ganglionem)- nie jest groźna, ale może być powodem dolegliwości jak i ograniczenia zakresu ruchów.