Dlaczego kostki puchną po zwichnięciu?

Witam, jestem po zwichnięciu kostki. Minęły już dwa miesiące a nadal kostka mi puchnie i pobolewa przy większym wysiłku. Mialam robione usg i staw skokowo-goleniowy ze zwiększoną ilością płynu(po stronie przedniej do 5mm), więzadło strzałkowo skokowe przednie pogrubiałe i obrzęknięte-obraz odpowiada przebytemu urazowi II-go stopnia. Co mam w takim przypadku zrobić? Byłam już na zwolnieniu lekarskim dwa tyg i po powrocie do pracy nadal kostka puchnie. Proszę o poradę

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest konsultacja lekarza ortopedy i decyzja o Ew badaniu MRI