Zwiększona ilość płynu w centralnej jamie stawu i zachyłku nadrzepkowym

Mógłbym prosić o rozwikłanie wyników rezonansu ?: - zwiększona ilość płynu w centralnej jamie stawu i zachyłku nadrzepkowym - rozlane podwyższenie sygnału w rzucie ACL, brak możliwości prześledzenia ciągłości włókien więzadła; kątowe ustawienie PCL - cechy zerwania - pozostały aparat więzadłowy stawu kolanowego bez cech uszkodzenia Czy to znaczy, że więzadło ACL jest naderwane czy całkowicie zerwane, a może o dziwo dobrze się trzyma :) ? Pozdrawiam, M

Z MRI wynika ze wiezadlo jest zerwane . W badaniu fizykalnym nalezy sprawdzic czy kolano jest niestabline funkcjonalnie tzn czy dodatni jest tzw test Pivot - Shift jesli tak jest istnieja wskazania do zabieg rekonstrukcji ACL
Pozdrawiam