Zwłóknienia płatka mitralnego

Witam. 4 lata temu mialam wykonywane echo serca wyszło idealnie. Teraz robiłam ponownie bedac w ciąży okazało się ze mam drobne zwłóknienia płatka mitralnego i śladowego wypadanie zastawki trójdzielnej, czy mam się czym martwić? lekarz powiedział ,ze po ciąży wynik usg serca moze byc inny bo ciąża zaburza trochę wynik badania. czy to prawda? Serdecznie pozdrawiam

Właśnie w chwili obecnej nie ma Pani powodu do niepokoju, bo jest Pani w ciąży co może właśnie w takim stanie zaburzać hemodynamikę pracy serca. Dopiero po porodzie będzie możliwa dokładna ocena stanu serca (być może wszystko wróci do normy).