Żylaki macicy a zabieg usunięcia macicy

WITAM PROSZE NAPISZCIE CO OZNACZA ;ZATOKA DOUGLASA WOLNA-POSZERZONE NACZYNIA PRZYMACICZNA PO STRONIE LEWEJ. POWIEDZIANO MI ZE TO ŻYLAKI NA MACICY I ŻE MOZNA TO USUNAĆ WYCINAJAC CALĄ MACICE .JESTEM PRZERAZONA CO MAM ROBIC

Ale takie poszerzenie żył przymacicznych nie stanowi żadnej ewidentnej patologii mogącej dawać objawy czy też stanowić problem kliniczny. Na pewno z tego powodu nie ma potrzeby wycinania macicy. Proszę w tej sprawie jeszcze konkretnie poinformować się z ginekologiem prowadzącym.