Żylaki odbytu u 19-latka

Witam mam 19 lat i dopadły mnie hemoroidy, na początku robiłem nasiadowki z ciepłej i zimniej wody i nic nie pomagało. Teraz mi się znacznie pogorszyło dosłownie z dnia na dzień wyskoczył mi hemoroid zewnętrzny który nie da się odprowadzić do kanału. Wydaje mi się że albo jest to 4 stopien, albo dalej 2 i dodatkowo jakiś zewnętrzny nie wchodzący w kanał odbytu. Stopień 2 miałem już wcześniej. Nie wiem, zzy jest sens leczenia sie jakimiś czopkami czy masciami ? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który zaleci Panu dalsze postępowanie. Lekarz rodzinny może również wystawić skierowanie do lekarza chirurga.