Obrzmienie po usunięciu żylaków odbytu

witam - 9 marca miałam usunięte żylaki odbytu wewnętrzne i zewnętrzne stopień 3, metodą liga sure. dziewiątego dnia p zabiegu czułam sie juz dobrze ale wieczorem dostałam krwotoku z odbytu - przebywałam 3 doby w szpitalu gdzie podano mi leki regulujące czasy krwawienia i krzepnięcia. zalecono leżenie- niepokoi mnie mój stan i obawiam się że żylaki zewnętrzne wróciły mam wypukłości i to bolesne - czy to obrzmienie czy nawrót choroby - przed krwotokiem ładnie się wchłaniały i już nie bolały

To raczej tylko obrzmienie. Jeśli hemoroidy zostały doszczętnie usunięte w ich miejsce nie powstają nowe, nie ma wznowy.