Żywotność plemników w ślinie

Czy jeśli preejakulat znalazł się w buzi mojej partnerki, która następnie mnie pocałowała a później ja zacząłem pieścić ją oralnie to czy istnieje jakieś ryzyko zapłodnienia ? I jak to właściwie jest z plemnikami w ślinie? Giną w niej czy nie ?Jeśli tak to po jakim czasie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje - nie ma powodów do niepokoju. A propos przeżycia w ślinie to powinien Pan wiedzieć, że w ślinie znajdują się enzymy, które rozkładają nasienie. Trudno jednak określić dokładny czas ich przeżycia.