Żywotność plemników na palcach

Czy nieświadomie można przenieść spermę wewnątrz pochwy, np podczas snu. Przed snem pieściłam się ze swoim chłopakiem i miałam nasienie między palcami, zaraz je wytarłam, potem się ubrałam do końca, bo nie zdejmowałam spodni. Włożyłam dwie bluzy, buty i wyszłam na kilka minut na dwór. Po jakim czasie plemniki giną w takich warunkach i stają się niezdolne do zapłodnienia. Gnębi mnie, że coś zostało za paznokciem i podczas sprawdzania śluzu 6 godz. później trafiło do pochwy.
KOBIETA ponad rok temu

Witam
Plemniki mogą żyć w odpowiednim środowisku nawet do 5 dni (np. pochwa), jednak w środowisku zewnętrznym na ubraniu, palcach czy innym szybko wysychają i ich żywotność z reguły nie przekracza kilku do kilkudziesięciu minut.