Plemniki na rękach: czy mogę być w ciąży?

Kochałam się z facetem, użyliśmy prezerwatywy. Po wytrysku zdjął prezerwatywę. Następnie po ok. 1-1,5 godziny kochaliśmy się znowu również z użyciem prezerwatywy. Czy jest możliwe, że plemniki przetrwały na członku ten czas "pomiędzy" i np. znalazły się na powierzchni świeżej prezerwatywy? Albo czy jeśli przy zdejmowaniu po pierwszym razie prezerwatywy ubrudził ręce nasieniem mógł przenieść plemniki na palcach do pochwy podczas pieszczenia mnie przed drugim razem? Najprawdopodobniej wytarł (jeśli jakieś się znalazły na dłoniach) o ciało albo pościel, ale jestem ciekawa czy plemnik może to przetrwać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Plemniki obumierają w zaledwie kilka minut po ejakulacji. Nieodpowiednie środowisko na powierzchni dłoni czy przedmiotów powoduje, iż ewentualne przeniesienie wyschniętego nasienia w okolice dróg rodnych kobiety nie wiążą się z ryzykiem ciąży.

W przedstawionej przez Panią sytuacji nie doszło zatem do zachowań ryzykownych i nie ma ryzyka ciąży.

Pozdrawiam.