Możliwość ciąży u dziewicy

Witam , jestem dziewicą i wczoraj dotykałam penisa chłopaka, po czym on się spuścił i ubrał dotykając prawdopodobnie swojego członka, później pieścił mnie w miejscu intymnym nie myjąc rąk, do zdarzenia doszło po niecałych 5 min od ubrania, jakie jest ryzyko, że przeniósł plemniki na ręce , czy mogę być w ciąży ? Czy plemniki mogły wytrzeć się o ubrania ? jak długa jest jego żywotność poza organizmem ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest bardzo niskie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. A propos czasu przeżycia plemników w warunkach niekorzystnych (suche środowisko o temperaturze poniżej 37 stopni) to wynosi on maksymalnie do kilku minut.