ZZSK i stosowanie leku Humire oraz drętwienie rąl

witam mam 45 lat,zdiagnozowane zzsk,biore humire od 2 lat,od pewnego czasu mam dretwienia rak w nocy i "skrzypienia szyi" kiedy odwracam glowe.Czy to niepokojace?Prosze mi powiedziec czy salazopiryna zatrzymuje proces chorobowy,czy tylko spowalnia,bo ja widze coraz wiecej znieksztalcen np palce rak i nog pogrubiale i bardzo bolesne.pracuje stojac,co powoduje bol i dretwienie nog i bol plecow.Dziekuje za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Salazopiryna to lek modyfikujący przebieg choroby - zdecydowanie nie zatrzymuje on całkowicie procesu chorobowego. A propos opisanych objawów, to mogą mieć one wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem schorzeń układowych, choroby zwyrodnieniowej, mikrourazów, itd. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym.

Podane objawy : "dretwienia rak w nocy i "skrzypienia szyi" kiedy odwracam glowe" i
"bol i dretwienie nog i bol plecow",
są wynikiem ucisku na korzenie nerwowe w przebiegu ZZSK

Niezbędna regularna rehabilitacja i ćwiczenia!
Leczenie u REUMATOLOGA, omówienie leczenia.
Pozdrawiam