Czy to normalne, że w tej sytuacji odczuwam parcie na mocz?

Witam miałem założone 2 cewniki po urazie nerki jj oraz zwykły, ten zwykły cewnik został wyjęty po 3 tygodniach jj został czy to normalne ze kiedy wstaje i chodzę czuje parcie na mocz kiedy leze lub siedzę nie ma tego uczucia
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po usunięciu cewnika moczowego mogą wystąpić pewne niewielkie zmiany w funkcjonowaniu układu moczowego. Jest to sytuacja raczej normalna, ponieważ ciało potrzebuje pewnego czasu, aby dostosować się do zmiany sytuacji po usunięciu cewnika. Czynniki takie jak obrzęk, podrażnienie lub delikatne zmiany w funkcjonowaniu nerwów mogą wpływać na uczucie parcia na mocz.

Ważne jest jednak, aby monitorować te objawy. Jeśli problem nie przejdzie lub wystąpią trudności w oddawaniu moczu, ból, pieczenie, krwiomocz lub inne niepokojące symptomy, zalecamy jak najszybszy kontakt ze specjalistą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-nietrzymaniem-moczu-po-usunieciu-cewnika

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-cewki-moczowej-po-usunieciu-cewnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.