Badania kliniczne przy łuszczycy

Witam. Mam 25 lat. Choruje na łuszczyce. Ostatnio dostałem się na badanie kliniczne. W badaniu 1 na 5 osób dostaje się do grupy placebo. Ja chyba do niej się dostałem gdyż nie widać żadnych efektów. Chodzi o to że czekałem na to badanie tyle czasu i akurat trafiłem na najgorszą grupe...na dodatek dowiedziałem sie o zdradzie dziewczyny...nie radze sobie psychicznie. Myślę ciągle o tym wszystkim, nie mogę spać. Przejmuję się chorobą , czuje się bezwartościowy. Proszę o pomoc...

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę się tak negatywnie nie nastawiać, być może wcale nie jest Pan w grupie placebo, tylko efekty leczenia będą widoczne po dłuzszym czasie. Radziłabym skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą.
Pozdrawiam