Z czego mogą wynikać takie czerwone plamki po pocałunku?

Dlaczego młoda dziewczyna dostaje na policzku czerwonej plamki,podczas kiedy ją pocałuję, przecież jestem zdrowy,nie śmierdzi mi z ust i jestem Dawcą Krwi, więc dbam o siebie,a ta dziewczyna może ma problemy dermatologiczne
MĘŻCZYZNA, 65 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

czerwona plamka na policzku po pocałunku może wynikać z kilku przyczyn, które niekoniecznie muszą być powiązane z Pana stanem zdrowia lub higieną. Może to być reakcja na coś, czego Pan używa, jak balsam do ust, perfumy lub inny produkt kosmetyczny. Nawet jeśli są one bezpieczne dla Pana, dziewczyna może mieć na nie alergię.

Możliwe, że dziewczyna ma bardzo wrażliwą skórę lub cierpi na stan skórny, taki jak atopowe zapalenie skóry, co sprawia, że jej skóra łatwiej reaguje na dotyk. Dodatkowo, jeśli ma Pan zarost, to może on drażniąco działać na delikatną skórę twarzy, prowadząc do podrażnienia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/podrazniona-skora-i-co-dalej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.