Jak złagodzić swędzenie pośladków po depilacji?

Jak złagodzić swędzenie pośladków, które wystąpiło po depilacji za pomocą jednorazowej maszynki do golenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam, aby uniknąć podrażnień delikatnej skóry okolic intymnych, należy pamiętać o stosowaniu żelu lub pianki, najlepiej dedykowanych skórze wrażliwej. Na powstałe podrażnienia pomocne będą kremy łagodzące – np. z aloesem. W tym celu sprawdzi się również olej kokosowy albo balsam z masłem shea. Więcej pomocnych wskazówek w artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/podraznienia-po-depilacji. Jeśli nie ma Pan w domu wspomnianych substancji, na skórę można zastosować chłodną kąpiel, a na swędzące miejsca nałożyć... kefir. Z pewnością przyniesie ulgę i zmniejszy podrażnienie. Więcej o wrażliwej skórze i jej pielęgnacji znajdzie Pan w materiale: https://uroda.abczdrowie.pl/podrazniona-skora-i-co-dalej. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry, bezpośrednio po goleniu najlepiej odpowiednio zabezpieczyć skórę kosmetykami łagodzącymi. Szukać zatem w składzie preparatów należy alantoiny, pantenolu, aloesu. Należy również starać się unikać drapania swędzącego obszaru unikając tym samym nasilenie obecnych objawów. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.