Badanie krwi a stężenie alkoholu i narkotyków we krwi

Witam , mój znajomy zginał w pożarze , w skutek zaczadzenia , wiemy ze kilka godzin wcześniej pił duża ilosc alkocholu i palił marichuane , jednak po badaniu krwi okazalo sie ze nie znaleziono sladów narkotyku w organizmie a zawartosc alkocholu we krwi nie przekraczała wartosci pozwalającej na prowadzenie samochodu , jak to mozliwe? jak szybko pobiera sie krew do badania po śmierci , czy możliwe ze krew została pobrana po kilku dniach i dlatego wyniki były tak mocno zaniżone ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Być może przypuszczenia co do spożywania alkoholu i przyjmowania narkotyków były nieprawdziwe. Nie można wykluczyć innej przyczyny zaniżenia wyników badań.