Badanie krwi oraz zmęczenie

witam,robilam badanie krwi i serumTSH level wynosi 5.6mu/L a serum T4 wynosi 15pmol/L co to oznacza dodam ze ciagle jestem zmeczona ospala czesto poddenerwowana i czeto mam bole chyba wezlow chlonnych czasem sa wieksze czasem mniejsze,mam czesto zadyszki i tak jakby uczucie braku powietrza,prosze o porade i czy powinnam wykonac dodatkowo usg szyi?

Dzień dobry,

TSH jak na Pani wiek jest za wysokie, a więc przy klinicznych objawach jakie Pani podaje - konieczne jest leczenie. Po jego zastosowaniu powinna poczuć się Pani znacznie lepiej. USG tarczycy z oceną węzłów chłonnych jest jak najbardziej wskazane. Proszę dodatkowo oznaczyć morfologię, antyTPO, aTG i CRP, a z wynikami udać się do swojego endokrynologa, który zaleci odpowiednie leczenie.

Z poważaniem,

Marek Derkacz