Badanie tomografem komputerowym po upadku niemowlaka

Moj pieciomiesieczny syn spadł z wysokiego łóżka na wykładzie na plecaki i tył głowy,lekarz chirurg po zbadaniu nie dostrzegł niepokojących objawów, nie wymiotowal,był radosny,czy powinnam zrobić badanie tomografem komputerowym?

Proszę stosować sie do zaleceń lekarskich. Jeżeli lekarz chirurg nie zalecił wykonania badania TK głowy, najwyraźniej nie było takiej potrzeby. Proszę pamietać ze badanie TK jest badaniem obciążającym dla dziecka, u niemowlaka wymagającym znieczulenia ogólnego i wykonuje je sie, kiedy sa ku temu istotne przesłanki (np. utrata przytomności po upadku, wymioty, zmiana zachowania itd.). Proszę obserwować dziecko i gdyby pojawiły sie nowe objawy zgłosić sie ponownie do lekarza.

Pozdrawiam
Iwa Dziedzic
www.poradnikdlarodzica.blogspot.com