Badanie utrudnia znaczna ilość gazów

USG jamy brzusznej! Podczas badania u mojego syna stwierdzono :Badanie utrudnia znaczna ilość gazów,wątroba jednorodna,pęcherzyk żółciowy drogi żółciowe,trzustka nerki bez zmian.Pęcherz moczowy gładkościenny.Przestrzeń zaotrzewnowa przedstawia się prawidłowo.Śledziona długości 13,9cm ( n.11 cm ). Czy ten powiększony wynik śledzionej jest jakiś niepokojący? Syn ma 17 lat,a ja się bardzo tym denerwuję.

Raczej nic niepokojącego w takim niewielkim powiększeniu śledziony nie ma. Trzeba jednak zawsze uwzględnić stan kliniczny pacjenta (jakie są obecnie dolegliwości, jakie choroby ostre i przewlekłe, wyniki badań laboratoryjnych), a także bardzo ważne wzrost i wagę pacjenta (duży pacjent duża śledziona).