Co może być przyczyną codziennego nocnego bólu brzucha?

Co możemy być przyczyną codziennego nocnego bólu brzucha,uczucie bólu jest takie jak by wszystkie mięśnie brzucha się napinały i strasznie bolały,to tego ból promieniuje na plecy,ból jest na tyle silny,że bez tabletek ciężko podnieść się z łóżka lub przekręcić. . USG brzucha wykonane,rezonans kręgosłupa również i nic niepokojącego nie wyszło.
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Przykro mi słyszeć o Pani problemach z nocnymi bólami brzucha, współczuję, że musi Pani mierzyć się z tak silnym bólem. Powtarzające się co noc bóle brzucha, które promieniują na plecy i są tak intensywne, że wymagają stosowania leków przeciwbólowych, zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki.

Rozumiem, że wykonanie podstawowych badań nie wyjaśniło sytuacji. Skoro badania jak USG brzucha czy rezonans kręgosłupa nie wykazały niepokojących zmian, możliwe, że ból ma źródło w układzie pokarmowym lub nerwowym.

Proponuję w tej sytuacji wizytę u gastroenterologa, który mógłby zasugerować dalsze kroki, np. gastroskopię czy badania funkcji trzustki. Inną możliwością jest konsultacja z neurologiem, ponieważ ból promieniujący na plecy może mieć związek z nerwami. Czasami takie objawy mogą wynikać również ze stresu lub innych czynników psychosomatycznych, więc można pomyśleć również o rozmowie i wsparciu psychologicznym.

Zapraszam też do lektury artykułów:

- https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-jakie-moga-byc-przyczyny

- https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-a-kamica-zolciowa

- https://portal.abczdrowie.pl/anatomia-brzucha

- https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-bolu-brzuch

Proszę pamiętać, że takie objawy wymagają odpowiedniej uwagi. Życzę Pani szybkiego ustąpienia dolegliwości i znalezienia skutecznego rozwiązania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.