Dlaczego miewam te napady bólu brzucha?

Mam problem odnośnie brzucha. 3 dzień bez przerwy czuje ból często nagły i większy w prawym boku ale brzuch boli cały i jest wzdety napięty i nie mogę się wyproznic od 3 dni. Momentami jest mi słabo zalewa mnie pot i robi się w oczach czarno niemam apetytu i niemam pojęcia co może być przyczyną tak ciągle silnego bólu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

objawy, które Pani opisuje w pytaniu, czyli silne ataki bólu brzucha, zaburzenia oddawania stolca, wzdęcia oraz osłabienie mogą świadczyć o różnych stanach chorobowych i wymagają pilnej konsultacji z lekarzem. Skoro ból jest tak uciążliwy i ostry, należy jak najszybciej udać się na konsultację lekarską. Trzeba na pewno wykonać USG jamy brzusznej oraz podstawowe badania laboratoryjne (morfologię z rozmazem, OB, CRP, poziom cholesterolu, glukozy, enzymów wątrobowych czy trzustkowych). Ponadto lekarz wykona badanie fizykalne, na podstawie którego wstępnie określi przyczynę tego bólu. Dlatego też trzeba możliwe szybko podjąć kontakt z lekarzem, aby dowiedzieć się co jest przyczyną takiego stanu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.