Dlaczego miewam takie bóle brzucha w wieku 29 lat?

Witam,proszę o pomoc. Pojawialy się u mnie co prawda rzadko bardzo dziwne bóle brzucha, dziwne dlatego że trwały one zaledwie 3-4min, po tym czasie ból łagodniał i zanikał. Od 2dni ból ten pojawia się codziennie,a dziś nawet 2razy tyle ,że trwa dłużej. Jest to uczucie skurczu, któremu towarzyszy problem z oddychaniem. Nie bardzo wiem jak się zachować, do kogo zwrócić się po pomoc , wreszcie jakie wykonać badania. Proszę o rade

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności powinna Pani odwiedzić lekarza rodzinnego, który skieruje Panią na badania diagnostyczne, dzięki którym można będzie poznać Pani stan zdrowia.

Dolegliwości bólowe brzucha mogą wymagać wykonania nie tylko badania krwi, ale również USG jamy brzusznej lub gastroskopii. Jeśli lekarz uzna za stosowne, to pokieruje Panią do gastroenterologa, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu pokarmowego.

Ból brzucha może mieć naprawdę wiele przyczyn. Część z nich opisaliśmy w naszych artykułach, do których odsyłamy:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-kiedy-moze-byc-grozny,

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.