Dlaczego miewam te bóle kostne?

Dzień dobry, jaka może być przyczyna krótkich, gwałtownych bólów chrzęstnych/kostnych? Pierwszy raz zdarzył się około kilka dni temu, była to kość jednego z paliczków u dłoni, natomiast dziś nagle mocno zabolała mnie chrząstka w małżowinie usznej nieco nad płatkiem, po chwili ból minął.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn Pani stanu zdrowia może być wiele, w poniższej odpowiedzi postaramy się przedstawić kilka z nich.

Taki stan często jest powodowany przez chorobę o podłożu reumatycznym. Należą do nich na przykład zapalenia stawów czy problemy z kręgosłupem. Nie można również zapominać o groźnym schorzeniu osteoporozy. Polega ono na zanikaniu materiału masy kostnej w kościach, czyniąc je bardziej podatnym na pęknięcia. Objawia się bólem kości w różnych częściach organizmu.

Należy też wspomnieć o innych, równie poważnych dolegliwościach, które mogą powodować występujące objawy. Są to: zmiany nowotworowe, anemia sierpowata, lub nawet osteonekroza, czyli martwica kości.

Takie objawy mogą być też powodowane czynnikami o podłożu nerwowym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat bólu kości, ich powstawaniem i sposobem radzenia z nim:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kosci-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.