Co może być przyczyną tego bólu łydki?

Pięć miesięcy temu złapał mnie bardzo silny skurcz łydki w lewej nodze .Ból łydki utrzymuje się do dnia dzisiejszego .Są dni że łydka nie boli ale później ból wraca .Ból łydki jest tępy I od czasu do czasu zakłuje.Robiłam badania z krwi i dimery wyniki dobre .Doopler też był robiony i wszystko ok.Choruję na dyskopatię mam zwyrodnienie .Czy to może być przyczyną bólu łydki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że wykonała Pani już niektóre badania diagnostyczne. Na pewno otrzymane wyniki będą przydatne dla lekarza. Z Pani relacji wynika, że od kilku miesięcy towarzyszy Pani ból łydki. Ból ma charakter tępy i kłujący. Dodatkowo zdiagnozowano u Pani dyskopatię kręgosłupa. W tej sytuacji wydaje się, że powinna Pani udać się do neurologa, ortopedy lub reumatologa, gdyż taki nieprzerwany ból może mieć związek z zaburzeniami przewodnictwa nerwowego na skutek urazu, choroby nerwu lub zaburzeń enzymów odpowiedzialnych za pracę mięśni. Lekarz, który będzie Panią konsultował na pewno rozszerzy panel badań diagnostycznych o bardziej specjalistyczne i ustali przyczynę tego bólu. Na dzień dzisiejszy w momentach, gdy dolegliwości są bardzo uciążliwe, może Pani zastosować dostępne bez recepty maści przeciwbólowe. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-bolu-miesni

https://portal.abczdrowie.pl/infekcja-wirusowa-a-infekcja-bakteryjna-jak-je-odroznic-i-jak-je-leczyc

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-leki-przeciwbolowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.