Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta eskimosów a choroby serca

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Jedna z przyczyn bólów podudzi mogą być oczywiście niedobory wymienionych elektrolitów-są to najczęściej bóle o charakterze skurczowym. Warto jednak wcześniej oznaczyć ich stężenia. Pani obawy jeśli dobrze odczytuję treść pytania dotyczą zakrzepicy. Prawdopodobieństwo jej wystąpienia można określić w badaniu fizykalnym w gabinecie –nie wiem czy Pani lekarz je wykonał.

Pewniejszym sposobem jest wykonanie USG Doppler przepływów w żyłach kończyn dolnych. Wykonując to badanie można również ocenić przepływy w tętnicach. Inną przyczyna mogą być zmiany w obrębie kręgosłupa.
Inne przyczyny są znacznie rzadsze. Określenie tej odpowiedzialnej za Pani dolegliwości możliwe jest tylko po zebraniu szczegółowego wywiadu lekarskiego przeprowadzeniu badania fizykalnego, w razie potrzeby uzupełnionych badaniami diagnostycznymi/konsultacjami specjalistycznymi.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy