Białe plamki i rozstępy na udach oraz metaliczny posmak w ustach i nieświeży oddech

witam. mam tu parę problemów a mianowicie : białe plamki na lydkach rozstępy jak zwalczać ? białe plamki na paznokcie metaliczny smak w buzi zgrzyt zebami nie świeży oddech mimo mycia zęby. jak se z tym poradzić

Witam. Metaliczny smak prawdopodobnie spowodowany jest tym, że ma Pani w ustach różne metale np. amalgamat i koronę na podbudowie metalowej lub różne rodzaje amalgamatu. Wytwarzają się wtedy prądy galwaniczne i stąd ten posmak. Powodem nieświeżego oddechu może być zalegający kamień nazębny, którego usunięcie likwiduje problem. Natomiast zgrzytania zębami można się pozbyć za pomocą szyny relaksacyjnej ( wykonuje się w gabinecie stomatologicznym).