Ból brzucha, wzdęcia i kolki promieniujące do pleców

Witam, mam problem z bólem brzucha po lewej stronie pod żebrem, występują wzdęcia i kolki promieniujące do pleców. Gastroskopia wykazała refluks żółciowy i rumieniowe zapalenie żołądka. Dwa lata temu miałam podobne objawy - po badaniach (w tym kolonoskopii) stwierdzono zespół jelita drażliwego. po pewnym czasie ból ustąpił, ale po 1,5 roku znowu się zaczęło. Jaka może być tego przyczyna, jakie badania jeszcze wykonać? aktualnie mam też podwyższony poziom żelaza 164, poza tym morfologia jest ok.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Kolkowy ból po lewej stronie może sugerować obecność kamicy nerkowej. Aby potwierdzić to w sposób jednoznaczny warto wykonać usg jamy brzusznej. Dolegliwości mogą wiązać się również z samym zespołem jelita drażliwego. Jego leczenie w wielu przypadkach jest trudne i wymaga czasu. Powinna Pani pozostawać pod stała opieką gastroenterologa. Pozdrawiam.