Ból jąder i guzki

Witam, mam 27 lat i około dwóch tygodni temu zaczęły mnie boleć jądra. Bolały mnie przez trzy dni po czym przestały. Miałem problemy z siedzeniem i staniem, podczas leżenia ból malał. Wyczułem w tym czasie dwa małe guzki nad prawym jądrem, które mam do dnia dzisiejszego, nic mnie jednak nie boli. Chciałbym się zapytać czy to może być coś poważnego np rak, ponieważ w mojej rodzinie było kilka przypadków różnych nowotworów.

Witam serdecznie,
Przedstawione objawy nie nasuwają podejrzenia choroby nowotworowej. Mogło dojść natomiast do zapalenia lub skręcenia szypuły jądra która w rzadkich przypadkach może ulec samoistnemu odpętleniu. Myślę że warto udać się do urologa, która wykona usg jader i w sposób jednoznaczny stwierdzi czym są pozostałe, wyczuwane przez Pana guzki.

1. Bóle jąder w Pańskim wieku występują dość często jako przejściowe schorzenie o charakterze czynnościowym. Jednakże żeby postawić taka diagnozę należy wykluczyć inne schorzenia a tego bez badania nie da się zrobić. Proponuje wobec powyższego wizytę u urologa.
2. Każdy twór o charakterze guzka, który pojawił się w obrębie jąder wymaga osobistej konsultacji specjalistycznej - urologa.
Pozdrawiam RH