Ból piersi po uderzeniu - czy to rak?

Witam,

Kilka lat temu, trzymając dziecko na kolanach, zostałam kopnięta w prawą pierś przy samym mostku. 2,5 roku temu urodziłam dziecko i częściej odczuwam ból w tej okolicy, kłucie i pieczenie piersi, dzień w dzień badam piersi - ciągle naciskam, ale nie wyczuwam guza. Bardzo boję się iść do ginekologa, proszę o pomoc. Mam 26 lat.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie udowodniono, by uraz piersi był czynnikiem ryzyka nowotworu. Ból może jednak świadczyć o obecności jakiejś zmiany w piersi, najprawdopodobniej o charakterze łagodnym. Radzę Pani udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który zbada Panią i będzie mógł ocenić wstępnie, co jest przyczyną dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie!