Ból, świąd i pieczenie - co się dzieje?

Mam na imię Patrycja i mam skończone 17 lat. Nie uprawiałam seksu, nie masturbuję się, strasznie dbam o higienę a pomimo tego w okolicach łechtaczki mam pieczenie, ból oraz świąd. Dodam, że prawa warga napuchła mi. Nie wiem co to jest i jaka jest tego przyczyna? Potrzebuję pomocy, proszę!

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ból, świąd oraz pieczenie w okolicach narządów moczowo-płciowych może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym, wirusowym, bądź grzybiczym. Pojawienie się opuchlizny na wargach sromowych może wskazywać na zakażenie grzybicze. Nadmierne dbanie o higienę nie jest gwarantem uniknięcia zakażenia. Powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza. Najprawdopodobniej będzie konieczne wykonanie posiewu, który ustali przyczynę dolegliwości.