Ból uda po nieuruchomieniu nogi na 6 tygodni z powodu złamania IV kości śródstopia

Witam Po złamaniu IV kości śródstopia miałam nogę w gipsie przez 4 tygodnie,oprócz tego lekarz nie kazał stawać jeszcze 2 tygodnie, czyli w sumie 6 tygodni noga była prawie bez ruchu. Nastąpił chyba zanik mięśnia w udzie bo bardzo mnie boli, czuję też mrowienia i jakieś przepływy. Mam pytanie: pomimo że ćwiczę, jeżdżę na rowerku rehabilitacyjnym udo nadal boli..Jak długo może utrzymywać się ten ból, po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy, bo stopę złamałam już 4 miesiące temu. Dziękuję :)

Witam,
czas powrotu jest uzależniony od wielu czynników. W Pani przypadku należałoby się skoncentrować na tym, żeby nie wprowadzać uda w ból po to, żeby stworzyć warunki tkankom do gojenia się jeżeli są uszkodzone z powody długiego unieruchomienia i kompensacji urazu stopy. Proponowałbym wizytę u fizjoterapeuty, który przebada po kątem funkcjonalnym i zaleci dodatkowe ćwiczenia, które wpłyną na inne parametry mięśni. Praca na rowerku wpływa na wytrzymałość i ewentualnie siłę. Dodatkowo należy rozważyć długość, rozciągliwość i przesuwalność między innymi strukturami. W leżeniu na brzuchu jak chwyci Pani za kostkę to swobodnie powinna Pani dotknąć piętą do pośladka. W domowych warunkach, jeżeli ból rzeczywiście dotyczy mięśnia czworogłowego można podjąć próbę zastosowania termoforu (taka gumowa poducha na gorącą wodę) i grzać do powstania czerwonej plamy na skórze. Pozdrawiam