Bóle brzucha, wzdęcia i odbijanie a prawidłowe USG jamy brzusznej

Witam, mój problem trwa już od kilku lat, z większą lub mniejszą częstotliwością odczuwam bóle brzucha (głównie lewa strona podbrzusza, więc zapewne coś z jelitami?), wzdęcia, wydęty brzuch po zjedzeniu czegokolwiek, odbijanie. Czasem dochodza do tego kłucia serca. USG jamy brzusznej nic nie wykazało, a lekarz ogólny przepisał mi Duspatalin Retard. Wizyte u gastrologa mam wyznaczoną na grudzień. Co może mi dolegać? Czy konieczna jest gastroskopia? a może badanie krwi, moczu, na pasożyty?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wszystkie wymienione przez Panią badania są wskazane w diagnostyce różnicowej objawów które Pani doskwierają.
Gastroskopia jest bardzo ważnym badaniem, które bardzo często diagnozuje przyczynę problemów gastrycznych.
Jej wykonanie jest wysoce wskazane.