Bóle jajników a monitorowanie owulacji

witam moje usg wykazało że jestem przed owulacja a robiłam w 14 dniu mojego cyklu dzisiaj jest 15 dnień mojego cyklu to kiedy mogę się spodziewać owulacji a dzisiaj tak mnie bolą jajniki że nie mogę wytrzymać i nie wiem co mam robić czy mogę wziąść jakieś tabletki przeciwbólowe bo się boję ponieważ lęczę się od 1.5 roku na bezpłodność z góry dziękuję
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli USG wykazało, że jest Pani przed owulacją, oznacza to, że owulacja powinna wystąpić w ciągu najbliższych 2-3 dni. Opisane dolegliwości bólowe mogą być nawet objawem owulacji. Jak najbardziej może Pani jednak wziąć lek przeciwbólowy, który złagodzi objawy.