Bolesność jelita grubego a konieczność dalszej diagnostyki

Witam, mam czeste bole w okolicach jelita grubego z lewej strony brzucha, najczesciej ustaja po wyproznieniu, na jakie badania powinnam sie wybrac aby czegos wiecej sie dowiedziec o dolegliwosciach?

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie koniecznych badań jest możliwe dopiero po badaniu lekarskim. Proponuję zgłosić się do lekarza POZ. Być może będzie konieczność wykonania kolonoskopii/sigmoidoskopii/rektoskopii. Wszystko zależy od badania lekarskiego, po którym lekarz będzie mógł określić najbardziej przydatne badanie, ewentualnie konsultację bardziej specjalistyczne.