Czy możliwe, że rozwija się u mnie rak przewodu pokarmowego?
Witam mężczyzna lat 24 wzrost 175 waga 55,6 Witam jestem bardzo szczupły w zasadzie od zawsze około 6 miesięcy temu zaczęły się objawy, niestrawność, bóle żołądka, uczucie pełność nawet po drobnym posiłku, najadałem się jakimiś malutkimi ilościami jedzenia, miesiąc później zdecydowałem się na gastroskopie z której wyniknęło "zapalenie błony śluzowej żołądka" podobno delikatne z wynikiem negatywnym na Helicobacter Pylori leczyłem się około 2 miesiące i wszystko wróciło do normy i teraz nie wiem czy to przez ostatnie częste zabawy gdzie był okazjonalnie alkohol i papierosy czy przez co, ale 15 dni temu czyli 6 miesięcy po gastroskopii i pierwszym leczeniu zapalenia żołądka objawy powróciły poza tym objawem, że się szybciej najadam, przyjmuje leki aktualnie -dexilant 60mg - prokit 50mg - duspatalin retard od 10 dni przyjmuje te leki i poprawa wydaje się dość mocno średnia, wydaje mi się, że gdy pierwszy raz je przyjmowałem objawy ustąpiły po jakichś 7 dniach, ale leki też były inne trochę -Propoazol - prokit - ostatniego leku nie pamiętam dodam, że nie chudne, ani nic, waga stoi cały czas w miejscu, ale zaczynam się denerwować, że mam jakiegoś raka żołądka, bo mam czasem bóle żołądka, zauważyłem, że kiedyś mój żołądek wydawał jakieś dźwięki przy trawnieniu, teraz w ogóle nic nie wydaje i nie słyszę jego pracy nawet po posiłkach, dodam, że przed samą gastroskopią 6 msc temu miałem teżz rtg jamy brzusznej, USG i badania krwi i wszystko było w normie i teraz moje pytanie, czy jest możliwość, że mam raka żołądka 6msc po gastroskopii? Panicznie boje się nowotwrów i cierpię na kancerofbię, moja koleżanka w wieku 13 lat zmarła na raka żołądka i teraz nie mogę spąć, a czasem mam nawet myśli samobójcze(ale spokojnie to tylko takie myślenie, osoboiście nigdy bym tego raczej nie zrobił i nie wybieram się na tamten świat) spowodowane natrętnym myśleniem którego nie mogę kontrolować od około 14 roku życia bardzo proszę o odpowiedź, w intetnecie pisze, że niby taki rak rozwija się latami, ale no nie wiem, jakaś możliwość przeoczenai go przy gastroskopii czy coś innego?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
jeśli gastroskopia została wykonana prawidłowo, ryzyko przeoczenia znaczących zmian, w tym nowotworu, jest niewielkie. Ponadto, rak żołądka zazwyczaj rozwija się przez wiele lat.
Ze względu na to, że Pana objawy powróciły, warto by było przeprowadzić kolejną konsultację z lekarzem, który może zdecydować o dalszych badaniach. Może to obejmować kolejną gastroskopię, badania obrazowe, czy dodatkowe testy laboratoryjne, aby zrozumieć przyczynę obecnych objawów.
Objawy takie jak bóle żołądka czy uczucie pełności po małej ilości jedzenia mogą być wywołane wieloma innymi czynnikami w tym stresem, dietą, czy innymi problemami gastrycznymi.
Nie powinien się Pan zbytnio niepokoić, ale zalecamy ponowną konsultację z gastrologiem.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/4-objawy-problemow-z-jelitami