Brak apetytu u 6,5 miesięcznej córki

Witam! Moja corka ma 6,5 miesiaca. Gdy skonczyla 4 miesiace zaczelam dawac jej marchewke, jablko, niestety nie chciala jesc. Od 2 miesiecy je marczewke, ok 4-6 lyzeczek, jak widzi marchewke, az sie trzesie. Probowalam jej dawac ziemniaki, seler, por, banana, jablko, gruszke, brokuly, kalafior i soczek owocowy albo jablkowy. Otwiera buzke jak dostanie lyzeczke np z ziemniakami, ale po chwili wypluwa Obojetnie co jej dam strasznie sie krzywi i czasami ma odruchy wymiotne Co mam zrobic zeby jadla?

Rozumiem, że cały czas karmi Pani piersią i tylko dokarmia córkę. Prawdopodobnie posmakowała jej marchewka, bo jest słodka. Skoro tak bardzo ją lubi, a ma już 6,5 miesiąca można jej dawać 2 składnikowe potrawy, mieszając marchewkę z innym warzywem. Warto pamiętać, że nawet tak małe dzieci już mają wyrobiony smak i niektóre warzywa/owoce nie będą jej smakować. Może Pani także spróbować dać córce zupę- przecier 2 jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3 g na 100 ml), 1x dziennie. A od 7 miesiąca zupę jarzynową lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kleikiem zbożowym glutenowym i z ½ żółtka co drugi dzień. Jest też możliwość, że córka najada się piersią, a marchewkę traktuje jak słodycze.